Spotkanie Pogon Szczecin - Cracovia Krakow, wynik 3-1

W ostatnim starciu ligowym Pogon Szczecin podejmował u siebie Cracovię Kraków na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali rywali 3-1. Mecz odbył się 30 marca 2024 roku o godzinie 19:00, a już w pierwszej połowie obie drużyny zaprezentowały się zdecydowanie ofensywnie, co zaowocowało wynikiem 2-1 na przerwę.

Relacja z meczu: Pogon Szczecin - Cracovia Krakow

Stadion Miejski im. Floriana Krygiera w Szczecinie był świadkiem emocjonującego starcia pomiędzy miejscowym Pogonią a drużyną Cracovii z Krakowa. Mecz odbył się w ramach 26. kolejki Ekstraklasy o godzinie 19:00. Na murawie prowadził zawodnik z pola Malec Pawel, pełniący rolę sędziego głównego tego spotkania.

Spotkanie rozpoczęło się błyskawicznie dla gospodarzy, gdyż już w pierwszej minucie F. Ulvestad wpisał się na listę strzelców po asyście K. Grosickiego, otwierając wynik na 1-0. Jednakże odpowiedź Cracovii nie lie się długo czekać, bowiem już w trzeciej minucie B. Källman wyrównał, asystując D. Ólafssonowi.

Po kilkunastu minutach emocji to kibice Pogoni mogli cieszyć się z ponownego prowadzenia. E. Bitri ustalił wynik na 2-1 po dobrej akcji drużyny gospodarzy. Mimo starań obu zespołów, do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie obie drużyny walczyły o zdobycie bramek, jednak długo wynik nie ulegał zmianie. Dopiero w 87. minucie V. Bichakhchyan zapewnił Pogoni kolejne trzy punkty, strzelając gola na 3-1 po asyście M. Wędrychowskiego.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki, przy czym dla gospodarzy kartoniki zobaczyli Rafał Kurzawa, Efthymios Koulouris oraz Adrian Przyborek.

Nie było natomiast czerwonych kartek w tym meczu, co świadczyło o zaciętości, ale i fair play panującym na boisku. Po zakończeniu spotkania kibice Pogoni mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa, podczas gdy Cracovia będzie musiała popracować nad formą przed kolejnymi meczami w Ekstraklasie.

Następne mecze dla Pogoni Szczecin to starcia z Jagiellonią, Lechem Poznań oraz Ruchem Chorzów, natomiast Cracovia Krakow zmierzy się z ŁKS Łódź, Jagiellonią oraz Puszczą Niepołomice. Emocje towarzyszyły temu starciu do samego końca, a bramki oraz akcje na boisku nie pozwoliły nikomu oderwać wzroku od tego pięknego widowiska.