Mecz Pogon Szczecin vs Ruch Chorzów, wynik końcowy 5-0

W miniony wtorek, na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera, drużyna Pogoni Szczecin podejmowała Ruch Chorzów w ramach 28. kolejki Ekstraklasy. Mecz ten okazał się być prawdziwą demonstracją siły, gdzie Pogon Szczecin odniosła imponujące zwycięstwo 5-0. Już w pierwszej połowie gospodarze objęli prowadzenie 2-0, pokazując swoją wyraźną przewagę nad rywalem.

Relacja z meczu Pogon Szczecin - Ruch Chorzów

Witajcie na relacji z zaciętego meczu pomiędzy Pogonem Szczecin a Ruchem Chorzów, który odbył się na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Drużyna gospodarzy zaprezentowała się dzisiaj w znakomitej formie, co zaowocowało wysokim zwycięstwem 5-0.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, już w 2. minucie M. Bartolewski otworzył wynik meczu, pokonując bramkarza gości. Pogon Szczecin nie zwalniał tempa i w 35. minucie A. Przyborek podwyższył prowadzenie po asyście K. Grosickiego, ustalając wynik do przerwy na 2-0.

Po wznowieniu gry po przerwie, ekipa gospodarzy kontynuowała swoją skuteczną grę. E. Koulouris zdobył bramkę w 47. minucie po zagraniu V. Bichakhchyana, powiększając przewagę Pogoni. Grecki napastnik był nie do zatrzymania - kolejne trafienia padły w 54. i 59. minucie po asystach odpowiednio od L. Wahlqvista i L. Koútrisa.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny przez całe spotkanie, co dodatkowo nakręcało zawodników do walki o zwycięstwo. Goście z Ruchu Chorzów nie byli w stanie poradzić sobie z agresywną grą Pogoni i musieli pogodzić się z wysoką porażką.

W trakcie meczu sędzia Jarosław Przybyl ukarał żółtymi kartkami Josemę z Ruchu Chorzów w 25. minucie oraz Macieja Sadloka w 89. minucie. Czerwonych kartek nie odnotowano.

Po tym zwycięstwie Pogon Szczecin musi się szybko zregenerować, ponieważ już niedługo czekają ich kolejne trudne starcia w Ekstraklasie. Następne mecze dla Pogoni to starcia z Piastem Gliwice, Jagiellonią Białystok oraz Wisłą Kraków. Natomiast Ruch Chorzów będzie zmierzał się z drużynami Widzewa Łódź, Śląska Wrocław oraz Lecha Poznań.