Mecz pomiędzy Pogon Szczecin i Piast Gliwice na obiekcie Stadion Miejski im. Floriana Krygiera dnia 2024-04-20 13:00 - 0-2

W sobotę, 20 kwietnia 2024 roku na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera odbył się mecz pomiędzy drużynami Pogon Szczecin i Piast Gliwice, który zakończył się zwycięstwem gości 2-0. Wynik na przerwę również wskazywał na prowadzenie Piasta 2-0. Spotkanie to miało miejsce w ramach 29. kolejki Ekstraklasy, zaskakując kibiców obu drużyn nieoczekiwanym rezultatem.

Relacja z przebiegu meczu

Mecz pomiędzy drużynami Pogon Szczecin a Piast Gliwice rozpoczął się o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Sędzia główny Bartosz Frankowski poprowadził to starcie w ramach 29. kolejki Ekstraklasy.

Na murawie zawiązała się prawdziwa piłkarska batalia, gdzie obie drużyny walczyły o zwycięstwo. Pogon Szczecin próbował narzucić swój styl gry, ale to Piast Gliwice szybko objął prowadzenie. Już w 11. minucie Tomas Huk ustawił wynik na 0-1 po asyście Jorge'a Félixa, wprawiając kibiców gości w euforię.

Goście nie zwalniali tempa i już w 21. minucie Jorge Félix podwyższył prowadzenie dla Piasta Gliwice na 0-2 po podaniu od Adama Pyrki. Pogon Szczecin starał się odrobić straty, ale defensywa Piasta była niewzruszona.

Spotkanie obfitowało w walkę o każdą piłkę, co przyniosło kilka kartek. W 70. minucie Jakub Czerwiński z Piasta Gliwice otrzymał żółtą kartkę za faul. Na boisku panowało napięcie, ale zawodnicy utrzymywali dyscyplinę.

Ostatecznie, mimo starań Gospodarzy, mecz zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść Piasta Gliwice. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom futbolu, ale goście okazali się skuteczniejsi w wykańczaniu akcji.

Następne mecze dla Pogon Szczecin to konfrontacje z Jagiellonią, Wisłą Kraków oraz Puszczą Niepołomice. Piast Gliwice zmierzy się z Wartą Poznań, Koroną Kielce oraz ŁKS Łódź, starając się utrzymać dobrą passę wyników.