Na stadionie Stadion Miejski im. Floriana Krygiera odbył się mecz między Pogon Szczecin i Stal Mielec - wynik 2-3

Wczoraj, 25 listopada 2023 roku, na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Pogon Szczecin i Stal Mielec. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stali Mielec 3-2, pomimo prowadzenia Pogoni 2-1 na przerwę.

Mecz Pogon Szczecin - Stal Mielec

Mecz pomiędzy drużynami Pogon Szczecin a Stal Mielec odbył się na stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Spotkanie to miało miejsce 25 listopada o godzinie 16:30 w ramach 16. kolejki Ekstraklasy.

Sędzią głównym meczu był Krzysztof Jakubik z Polski. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice dopingowali swoje drużyny przez cały mecz.

Pierwszą bramkę w meczu zdobył Ihar Shkurin dla Stali Mielec w 6. minucie, asystującemu zawodnikowi był Andris Jaunzems. Jednak Pogon Szczecin szybko odpowiedziała, wyrównując wynik za sprawą Vladimira Bichakhchyana w 21. minucie, z asystą Krzysztofa Grosickiego. Nieco później, w 27. minucie, Arvydas Gorgon zdobył bramkę dającą prowadzenie Pogonowi. Wynik do przerwy to 2-1 dla gospodarzy.

Po przerwie, Ihar Shkurin ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem w 55. minucie, wyrównując wynik na 2-2. Ostatecznie to on był bohaterem meczu, zdobywając bramkę na wagę zwycięstwa dla Stali Mielec w 84. minucie, asystującemu Maciejowi Matrasowi.

Na kartki żółte zasłużył się tylko Marco Ehmann z drużyny gości, który został ukarany w 42. minucie. Natomiast czerwoną kartkę nie otrzymał żaden z zawodników.

Wynik końcowy meczu to 2-3 dla Stali Mielec, co daje im ważne trzy punkty w walce o mistrzostwo. Następne mecze dla Pogon Szczecin to Gornik Zabrze i Warta Poznań, natomiast Stal Mielec zmierzy się z ŁKS Łódź i Widzew Łódź.