Spotkanie Pogon Szczecin kontra Raków Częstochowa dnia 2023-11-12 14:00: wynik 1-1

W dniu 12 listopada 2023 roku odbył się emocjonujący mecz Ekstraklasy pomiędzy drużynami Pogon Szczecin oraz Raków Częstochowa. Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera, a wynik końcowy to remis 1-1. Mimo braku goli w pierwszej połowie, obie drużyny zdołały zdobyć po jednym trafieniu w drugiej połowie meczu. Był to mecz 15. kolejki, który przyciągnął uwagę licznych kibiców.

Rozgrywka pomiędzy Pogon Szczecin i Raków Częstochowa

Data i godzina meczu: 2023-11-12 14:00
Miejsce rozgrywki: Stadion Miejski im. Floriana Krygiera
Liga: Ekstraklasa
Kolejka: 15

Sprawozdanie z meczu

Na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera odbył się zacięty pojedynek pomiędzy zespołami Pogon Szczecin i Raków Częstochowa. Mecz zakończył się remisem 1-1, a emocje sięgały zenitu na każdym etapie rozgrywki. Gra rozpoczęła się od zaciętej walki o przewagę na boisku. Obie drużyny starały się kontrolować rywalizację w środku pola, ale brakowało wyraźnych akcji podbramkowych. Mimo starań zawodników, wynik na przerwę nie uległ zmianie. W drugiej połowie spotkania to jednak Pogon Szczecin wyprowadziła pierwszy cios. W 54. minucie Bartosz Nowak skutecznie wykorzystał okazję i wpakował piłkę do bramki, dając prowadzenie swojej drużynie. Asystował mu Vladyslav Kochergin, który świetnie wypracował sytuację podbramkową. Raków Częstochowa jednak nie zamierzał się poddać i odpowiedział w 67. minucie. To Alexander Gorgon, z asystą Kamil Grosickiego, ustalił wynik na 1-1. Mimo starań żadna z drużyn nie zdołała odrobić strat i mecz zakończył się remisem. Warta uwagi jest także dyscyplina na boisku, gdzie sędzia Szymon Marciniak przejął kontrolę nad meczem. Obie drużyny otrzymały po dwie żółte kartki, a gracze Rakowa Częstochowa odpadli z gry po dwóch czerwonych kartkach. Następne mecze dla Pogon Szczecin to starcia z zespołami Stal Mielec, Gornik Zabrze i ponownie Gornik Zabrze. Natomiast Raków Częstochowa zmierzy się z Cracovią Kraków, Sturmem Graz oraz Slaskiem Wrocław. Emocje gwarantowane! Koniec relacji.