Pogon Szczecin - Gornik Zabrze, wynik meczu 1-0

Na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w Szczecinie, w sobotę doszło do starcia pomiędzy Pogonią Szczecin a Górnikiem Zabrze w ramach 34. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem gospodarzy 1-0, po bezbramkowej pierwszej połowie. Kluczowy gol padł w drugiej części meczu, gwarantując Pogoni trzy cenne punkty na zakończenie sezonu.

Dane meczu

Mecz pomiędzy drużynami: Pogon Szczecin (Gospodarz) przeciwko Gornik Zabrze (Goście)

Relacja z meczu

Na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w Szczecinie miało miejsce widowisko pełne napięcia i sportowej rywalizacji. Pogoda sprzyjała piłkarzom, a trybuny były wypełnione po brzegi, co dodatkowo podkręcało atmosferę. Spotkanie pomiędzy Pogonią Szczecin a Górnikiem Zabrze, które odbyło się 25 maja 2024 roku, miało decydujące znaczenie dla układu tabeli Ekstraklasy.

Od pierwszej minuty mogliśmy obserwować zaciętą walkę na murawie. Obie drużyny starały się narzucić swoje tempo gry. W 23. minucie doszło do pierwszej żółtej kartki – Valentin Cojocaru z Pogoni Szczecin został ukarany za faul taktyczny. Kilka minut później, w 27. minucie, Benedikt Zech również zobaczył żółty kartonik, co świadczyło o determinacji i ostrych starciach na boisku.

W 30. minucie sędzia Jarosław Przybył sięgnął po żółtą kartkę dla Konstantinosa Triantafyllopoulosa z Górnika Zabrze, po kolejnym ostrym faulu. Mimo intensywnej walki, do przerwy nie zobaczyliśmy bramek, a wynik pozostawał bez zmian – 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się równie dynamicznie. Piłkarze Pogoni i Górnika nie odpuszczali, co prowadziło do kolejnych starć i ostrych zagrań. W 45. minucie, tuż przed przerwą, Alexander Gorgon został upomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

Moment przełomowy nastąpił w 66. minucie, kiedy to Pogoń Szczecin odzyskała piłkę na połowie przeciwnika. Efthymios Koulouris zagrał precyzyjne podanie do Michała Wędrychowskiego, który nie dał szans bramkarzowi Górnika i umieścił piłkę w siatce. Stadion eksplodował radością, a kibice gospodarzy świętowali prowadzenie 1:0.

W 71. minucie Fredrik Ulvestad z Pogoni otrzymał żółtą kartkę za agresywne wejście, a niemal równocześnie sędzia ukarał Lukasa Podolskiego z Górnika Zabrze za spóźniony faul. Emocje sięgały zenitu, a obie drużyny walczyły o każdą piłkę.

Tuż przed końcem meczu, w 90. minucie, doszło do podwójnego ukarania żółtymi kartkami – Kryspin Szcześniak i Erik Janža z Górnika Zabrze zostali napomniani za ostre wejścia. Górnik próbował jeszcze wyrównać, ale obrona Pogoni była nie do przejścia.

Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Pogoni Szczecin, która dzięki temu zwycięstwu zdobyła cenne trzy punkty. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice długo nie opuszczali trybun, świętując razem z drużyną. Spotkanie na długo zostanie w pamięci zarówno piłkarzy, jak i fanów obu drużyn.