Na stadionie Stadion Miejski w Mielcu dnia 2024-05-17 16:00 miało miejsce spotkanie pomiędzy Stal Mielec i Pogon Szczecin - 0-0

Bezbramkowy remis pomiędzy Stalą Mielec a Pogonią Szczecin zakończył się wynikiem 0-0, przynosząc kibicom zgromadzonym na Stadionie Miejskim w Mielcu niezwykle zacięte, choć pozbawione bramek widowisko. W spotkaniu rozegranym w piątek, 17 maja, w ramach 33. kolejki Ekstraklasy, obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak solidne defensywy i nieskuteczność w ataku sprawiły, że żadna z ekip nie potrafiła znaleźć drogi do siatki przeciwnika.

Stal Mielec vs. Pogoń Szczecin: Wynik 0-0

W piątkowe popołudnie na Stadionie Miejskim w Mielcu odbyło się spotkanie 33. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Stalą Mielec a Pogonią Szczecin. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a kibice, którzy licznie przybyli na stadion, mogli być świadkami emocjonującej i zaciętej rywalizacji, pomimo braku goli.

Relacja z przebiegu meczu

Mecz rozpoczął się o godzinie 16:00, a obie drużyny od pierwszego gwizdka sędziego Szymona Marciniaka ruszyły do ataku. Już w pierwszych minutach mogliśmy zobaczyć dynamiczne akcje, ale żadna z nich nie zakończyła się strzałem na bramkę.

W 15. minucie Pogoń Szczecin miała pierwszą poważną okazję. Po świetnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła, piłka trafiła do głowy Dąbrowskiego, ale jego strzał minimalnie minął słupek bramki Stali. To był sygnał dla gospodarzy, że goście mają zamiar walczyć o każdy centymetr boiska.

W 30. minucie Stal Mielec odpowiedziała groźnym atakiem. Po indywidualnej akcji Marka Fabry, piłka trafiła do Ilii Shkurina, który oddał mocny strzał z dystansu. Bramkarz Pogoni, Dante Stipica, popisał się jednak świetną interwencją, wybijając piłkę na rzut rożny.

W 45. minucie sędzia Szymon Marciniak zakończył pierwszą połowę. Obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 0-0, ale z nadzieją na lepszą skuteczność po przerwie.

Druga połowa rozpoczęła się równie dynamicznie. Już w 50. minucie Stal Mielec miała kolejną szansę. Po zamieszaniu w polu karnym, Michał Żyro oddał strzał z bliskiej odległości, ale piłka trafiła w obrońcę Pogoni, który ofiarnie blokował uderzenie.

W 70. minucie Pogoń Szczecin zaczęła przejmować inicjatywę. Aktywny na boisku był Kamil Drygas, który nieustannie nękał defensywę Stali. Jednakże, mimo kilku prób, nie udało się gościom wykończyć żadnej z akcji.

W 82. minucie Ilia Shkurin z Stali Mielec otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny. Była to pierwsza kartka w tym meczu, która pokazała, jak zacięta była walka na boisku.

W 90. minucie Danijel Lončar z Pogoni Szczecin również został ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie, próbując powstrzymać kontratak gospodarzy. To było ostatnie znaczące wydarzenie w meczu, który zakończył się bezbramkowym remisem.

Sędzia Szymon Marciniak zakończył spotkanie. Mimo braku goli, mecz był pełen emocji i zaangażowania obu drużyn, które pokazały swoją determinację i wolę walki do samego końca.

Stal Mielec czeka teraz na kolejne spotkania z ŁKS Łódź i Górnikiem Zabrze, podczas gdy Pogoń Szczecin przygotowuje się do swoich następnych wyzwań w Ekstraklasie.